17.09.2016 09:15

Den Zlínského krje

 

ZLÍN - V pořadí sedmý ročník Dne Zlínského kraje se uskuteční v sobotu 1. října. Akce je tradičně velkým dnem otevřených dveří nejen budovy 21 ve Zlíně, kde sídlí Zlínský kraj, ale také mnoha dalších firem a organizací v řadě dalších míst regionu, serveru Zlin.cz to řekla mluvčí kraje Renata Janečková.

"Den kraje jsme poprvé uspořádali v roce 2010, když jsme si připomínali 10 let existence Zlínského kraje. Tehdy jsme vůbec nepředpokládali, že se tato akce setká s tak velkým zájmem veřejnosti. Proto jsme ji opakovali – na základě tohoto ohlasu – i v dalších letech. Tak vlastně vznikla nová tradice, kdy každoročně první říjnovou sobotu nabízíme program pro návštěvníky všech generací. Budu velmi poctěn, když se i letos setkáme v tak hojném počtu, jako v minulých letech," řekl hejtman Stanislav Mišák, který tuto akci v 9.20 hodin oficiálně zahájí na platformě mezi 14. a 15. budovou v areálu bývalého Svitu ve Zlíně (dnešní 14I15 Baťův institut).

Ti, kdo se na Den Zlínského kraje chystají, si můžou vybrat z pestré programové nabídky, která je podrobně rozepsána na webu Zlínského kraje. Zajímavé dění slibuje Baťův mrakodrap a jeho okolí včetně platformy u 14|15 Baťova institutu, ale uskuteční se i další kulturní akce v celém kraji.

"Kromě oblíbených projížděk pojízdnou Baťovou pracovnou bude možné přímo ve zlínském mrakodrapu pozorovat hvězdářským dalekohledem Slunce z terasy, seznámit se prostřednictvím vystavených panelů s výsledky soutěže Stavba roku, Lidová stavba Zlínského kraje nebo krajského kola Vesnice roku 2016," sdělila Janečková.

Na platformě u 14I15 Baťova institutu budou představeny vítězné potravinářské produkty soutěže Perla Zlínska a také vína, která letos uspěla v soutěži Top Víno Slovácka. Své dovednosti zde budou předvádět mistři tradičních rukodělných řemesel. Děti jistě zaujmou ukázky práce integrovaného záchranného systému nebo zábavné aktivity zaměřené na BESIP.

Novinkou letošního ročníku bude vyhlášení soutěže Férový zaměstnavatel.

Den Zlínského kraje je zároveň i Dnem řemesel, kdy si zájemci mohou prohlédnout provozy velkých strojírenských firem.

"Program včetně vystoupení hudebních skupin různých žánrů bude zdarma, zpoplatněna bude pouze jízda speciálního historického vlaku s parní lokomotivou, který bude vypraven ve spolupráci s Českými drahami, a to tak, že celodenní jízdenka pro dospělou osobu činí 50 korun, děti od šesti let zaplatí polovinu a ti nejmenší (do šesti let) mají jízdné zdarma," doplnila Janečková.

V průběhu celého dne budou u Baťova mrakodrapu k dobré náladě všech přítomných koncertovat mladí talentovaní muzikanti - žáci základních uměleckých škol Zlínského kraje.

http://zlin.cz/525232n-den-zlinskeho-kraje-ozivi-historicky-vlak-i-vystoupeni-hudebnich-skupin

—————

Zpět


Kontakt

Apartmány Vlčková

Vlčková 131
76319


Jana Komárková
+420777450360Těšíme se na Vás

             Jana Komárková

Souřadnice GPS: 

N:49,310292 E:17,7638214